Вода в Прикарпатті одна з найгірших

Вода в Долині – одна з найгірших в Прикарпатті – такі результати досліджень обласних епідеміологів

Жителі міста Долина на Прикарпатті масово викладають в соцмережах фото коричневої рідини, що тече з їхніх кранів.

Ще кілька днів тому Іван Дирів і не підозрював, що за рідина тече у нього з-під крану.

“Вона була, м’яко кажучи, може, не так, як кава, але коричневого кольору”, – говорить житель Долини Іван Дирів.

Як виявилося, така проблема – не тільки у Івана. Жителі Долини масово викладають фото кольоровий води в соцмережах.

Найбільше претензій до води мають в місцевому дитячому таборі “Дружба”. Тут уже було два випадки масового отруєння.

“У 2008 році був спалах дизентерії, а півтора роки тому, під час святкування дня нафтовика, був спалах сальмонельозу. Але це з водою не пов’язано”, – розповідає начальник Долинського філії Івано-Франківського обласного лабораторного центру Михайло Петрушка.

І з такими висновками обласного лабораторного центру адміністрація табору не погодилася. І замовила незалежне дослідження води в лабораторіях сусідніх областей.

“За результатами аналізів, у воді знаходяться ентерококи, так і бактерії групи кишкової палички. Труби дуже сильно зносилися, заіржавіли і воно, відповідно, потрапляє туди”, – розповідає заступник директора дитячого табору “Дружба” Андрій Шиян.

За кілька місяців в “Дружбі” черговий заїзд. Убезпечити дітей від отруєння тут намагаються самостійно. Встановили спеціальні очисні лампи. Вода в Долині – одна з найгірших в Прикарпатті. Такі результати минулорічних досліджень обласних епідеміологів. Але ось в місцевому Водоканалі з цим не згодні.

“У переважній більшості вода у нас завжди чиста, якісна та відповідає всім нормам”, – запевнять начальник управління водопровідно-каналізаційного господарства Долини Іван Бовдур.

А якщо іноді з кранів і тече кольорова рідина – це лише через аварійних ситуацій. Чи не заперечують: водопровідні мережі старі і потребують капітального ремонту, а іноді і заміни. І грошей – кілька мільйонів гривень – на це поки немає.

Джерело: Сегодня

Be the first to comment on "Вода в Прикарпатті одна з найгірших"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*